Seri ilan sitesi

Ucuz bilet bulma yöntemleri ile ilgili tüyolar

Yayın Tarihi: 30 Kasım 2015 1:05

uçak biletiHer insan bir şekilde yolculuk yapmak zorundadır. Ama bazı insanlar, sürekli seyahat halindedirler. İş toplantıları, iş gezileri ya da keyfi seyahatler. Ama toplum olarak genel bir değerlendirme yaptığımızda, “son dakika yolcuları”diye nitelendirilebilecek bir toplumuz. Haliyle bu da ucuz uçak bileti bulmak için etik bir yöntem değildir. Peki, ucuz uçak bileti bulmanın bir yöntemi var mıdır? “Elbette vardır” gelin birlikte analizini yaptığımız yöntemler hakkında biraz fikir alışverişinde bulunalım.

  • Mobil uygulamalardan yararlanın

Herkesin cebinde akıllısından bir telefon mutlaka vardır. Ama her nedense yine de “uçak bileti almak” için bu teknolojiyi kullanmaya üşeniyoruz. Ya acentelerden rezervasyon yaptırırız ya da internet sitelerinden araştırma yaparak. Bir de bunu yaparken son güne bırakırız. Durum böyle olunca da ne ucuza uçmak mümkün olabilir ne de ekonomiye katkı sağlamak. Bunu yapmak yerine, bütün hava yolları firmalarının kendi mobil uygulamaları vardır. Buralardan faydalanarak, biraz da seyahatimizi esnek tutup ileri bir tarihe bilet rezervasyonu yaptırırsak indirimlerden yararlanabiliriz.

  • Alternatif Havaalanlarına bakın

Yolculuğumuzun rahat geçmesini hepimiz isteriz. Yakın bir havaalanı, yanı başımızdan havaalanına giden arabalar vs. genellikle bunlar istediğimiz şeylerdir. Ancak bunlar da ekonomimize katkı sağlamayan aksine darbe vuran ayrıntılardır. Uçak bileti rezervasyonu yaparken mesela İstanbul’da hali hazırda iki havaalanı bulunuyor, üçüncüsü de yolda. Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı… Bilet rezervasyonu yaptırırken eğer zamanınız birazcık geniş ise biraz mesafe kat etmeyi göze alıp diğer havaalanı uçuşlarına göz atarsanız ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Haberin Devami>>

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir