Seri ilan sitesi

Siyaset ve Seçim Koçluğu ANTALYA

Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2013 3:33 | İsim: emre şen | Fiyat: 00000 | Telefon: 0 (532) 100 11 65

Siyaset bir yönetme sanatı ve bilimidir. Sağlıklı ve başarılı bir siyasetin yapılabilmesi için siyasetçinin akademik, sosyal bilgi ve birikimlerinin yeterli olması gerekir. Bununla birlikte günümüzün değişen ve gelişen toplumlarını memnun etmek ve başarılı bir siyasetçi olmak için artık siyasetçilerin ve özellikle milletvekili seçilmek isteyen adayların, birçok eğitim alması gerekmektedir. Bu eğitimlerden en önemlileri davranış bilimlerini kapsayan etkili konuşma ve hitap etme sanatı, insanları tanıma, ikna etme sanatı, özgüven, liderlik, etkili iletişim ve beden dili, stres ve öfke kontrolü eğitimleridir.

SAYGIN INTERNATIONAL, çeşitli kurumlarda sürdürdüğü bu eğitimleri, Türkiye de ilk ve tek olarak SİYASİ alanda da gerçekleştirmektedir. Eğitimler Seçim öncesi; Etkin iletişim kurmak, seçim çalışmalarında başarılı olmak ve seçim sonrasında da üstlenilmiş görevi başarı ile sürdürmek amaçlı olarak gerçekleştirmektedir.

Siyaset ve seçim koçluğu çalışmaları kişiye özel olmakla birlikte grup çalışmalarıyla da yapılmaktadır. Bu çalışmalar kişiye uygun ve ihtiyaca göre şekillenir ve en iyi sonucu almak hedefiyle düzenlenir. Eğitimler, Davranış Bilimlerinin bütününü ile birlikte İmagemaker’lık hizmetlerini kapsamaktadır.
Siyaset ve Seçim Koçluğu

Yaklaşan seçimler öncesinde birçok siyasi kimliğin Siyaset ve Seçim Koçluğu yapan CEMAL KONDU, geleceğin milletvekillerine koçluk yapıyor.
Klasik siyasetçi yaklaşımının artık başarıya götürmediği herkes tarafından fark edilmektedir. Siyasetçiler eskiden beri vaatlerini yerine getiremeyen ve buna rağmen oturduğu koltuğa sıkı sıkıya sarılmaya çalışan insanlar olarak görülürdü. Etrafımızda hala sesinin Genel Merkezi tarafından duyulması için şovlara girişen, hepimizin alışık olduğu gibi seçime giden yolda “göz boyama” çalışmaları yapan, gerçekçi stratejilerden yoksun, aday adayları ile karşı karşıyayız…

Çağımızda geleceğin “milletvekili” olmayı hedefleyen biri, O’na göre öncelikle, ne istediğini bilmeli, eyleme geçebilmeli ve duyusal keskinliğe sahip olmalıdır. Bunlar sadece milletvekillerinde olması gereken nitelikler değildir. Belediye başkanlığından, başbakanlığa kadar siyasetin her alanında görev sahibi olan kişilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri, kendilerini daha iyi kullanabilmeleri için bu niteliklere sahip olmaları şarttır. Siyasi Koç CEMAL KONDU, genel seçimlerde milletvekilliği için yarışacak adaylara bu doğrultuda “mükemmel bir program” hazırladı ve bu program adayın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda değişebilmektedir.
Genel seçimlerde belediye başkanlığı, milletvekilliği vb. için yarışacak bir adayın her şeyden önce Davranış Bilimlerini kapsayan, Etkili Konuşma ve Hitap Etme Sanatı, İnsanları Tanıma, İkna Etme Sanatı, Özgüven, Liderlik, Etkili iletişim ve Beden Dili, Stres ve Öfke Kontrolü eğitimlerini almış olması gerekiyor.

-Bir aday öncelikle “BİZ” bilincini taşıyan ve adayın hedefine tam olarak inanan insanlardan oluşan bir ekiple yola çıkmalıdır. Ekip oluşturmak çok önemlidir.

-Seçime hazırlanan herkes, “İletişim Sihirbazı” olmak durumundadır. Sadece cilalı sözlerin ve her tarafta aynı olan söylemlerin işe yaramayacağını bilmelidir. Özgünlük sizi seçimlerde başarılı yapacak en önemli etkenlerdendir.

-Her şeyi, içinde bulunulan bağlama göre değerlendirmeyi ilke edinmelidir.
Siyasete atılan bir aday neler yapmalı, neler yapmamalıdır:

– Aday ısmarlama veya “Geleneksel Beden Dili” davranışlarından kaçınmalıdır. Bu tip davranışların seçmen üzerinde uyumsuzluk, yapmacıklık ve güvensizlik oluşturacağını bilmelidir.

– Duygu gelmeden davranış gelmeyeceği unutulmamalıdır. Bir aday “Düşüncelerini” kontrol etmeyi öğrenmelidir.

– “Dürtü kontrolüyle uyumlu beden dili kullanımı” bağlamında tokalaşmanın önemi unutulmamalıdır. Davranış biliminde “Ölü el”, “artist el” ve “elektrikli el” gibi tanımların farkında olunmalı, bu “toka”ların karşılıkların önemimi bilmelidir.

– Aday kelimelerin çok güçlü olduğunu unutmamalıdır.

– Aday düşünceyle uyumlu beden dili ve ses tonuyla birlikte tutkularını dile getirdiğinde “Evet” cevabını alacağını bilerek hareket etmelidir.

– Aday iletişimde etkin olarak kullanılmakta olan dili bilmeli ve seçmenlerinin temsil sistemlerine göre davranış kalıbı geliştirmeli ve uygulamalıdır.

– Aday stres, öfke, heyecan, endişe, kaygı, inançsızlık, şartlanma, ön yargı, içsel konuşma ve negatif düşüncelerden uzaklaşmaya kesin kararlı olmalı ve bu doğrultuda çalışmalıdır.

– Aday iletişimde olduğu ve olacağı seçmenlerin her birinin farklı algılama filtrelerine sahip olduklarını bilmelidir.

– Aday kendini harekete geçiren nedenlerle, bir başkasını harekete geçiren nedenlerin farklı olacağını bilerek davranış kalıbı uygulamalıdır.

– Aday “Tutku + inanç + vizyon + güven + olumluya odaklanma” denklemini iyi bilmelidir.

– Aday geleneksel bakış açılarının dışına çıkabilmeyi ve farklı bakış açıları edinmeyi bilmelidir.

– Aday insanların farklı Meta Programlara sahip olduğunu bilmeli; davranış ve kelimelerini o programlara uygun bir şekilde sunmalıdır.

– Aday her bağlamda; heyecan, korku, stres, öfke, kızgınlık ve endişeden uzak kalabilmelidir.

– Aday hiç başarısız olmamış en temel Başarı Modellerini (4MK) “Biz” bilinciyle kullanmalıdır.

– Aday sandığa giden yolda işleri doğru yapmak yerine DOĞRU işleri yapmalıdır.

– Aday başkalarının görmediğini görebilme vizyonuna sahip olmalıdır.

SİYASET VE SEÇİM KOÇLUĞU EĞİTİM KAPSAMI

1) ETKİN İLETİŞİM

2) BEDEN DİLİ

3) LİDERLİK

4) İKNA ETME SANATI

5) ÖZGÜVEN

6) ETKİLİ KONUŞMA VE HİTAP ETME SANATI

7) DUYGUSAL ZEKA

8) HEYECAN, KORKU, STRES, ÖFKE, KIZGINLIK, ENDİŞE, KAYGI
KONTROLÜ,

9) MÜZAKERE TAKTİKLERİ

10) MOTİVASYON TEKNİKLERİ

11) İNSANLARIN DAVRANIŞ KALIPLARI

12) GÖRSEL VE YAZILI BASIN

Seçim sürecinde ve sonrasında başarılı olmak istiyorsanız,siyaset koçluğu
İlgili detaylı bilgi için

Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR
Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak – İzmir
Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka
Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR
TeL : 0(232) 369 50 81 – 0(532) 100 11 65
E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com

Saygın C & C ANTALYA
Adres : Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Pasaport Pizza Üstü, Muratpaşa,

ANTALYA
Tel : 0(242) 323 73 15 0(505) 445 15 31
E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com

Saygın C & C DENİZLİ
Adres : Mehmetçik Mah. 2576 Sk. No:5 Kat :1 (Emsan İÖO Karşısı) DENİZLİ
Tel : 0 (258) 213 0 999 – 0 (532) 100 11 65
E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com

Saygın C & C MUĞLA
Adres: Orhaniye Mah. İsmet Çatak Cad. Özman İşhanı Kat:3 No:8 Vergi Dairesi Karşısı, Hastane Yolu Üzeri muğla
Tel : 0(252) 213 00 98

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir