Seri ilan sitesi

Sıfır beden MALTESE TERRİER yavrularımız tuvalet eğitimlidir

Yayın Tarihi: 26 Kasım 2013 7:01


Sıfır beden MALTESE TERRİER yavrularımız tuvalet eğitimlidir

Sıfır beden Orijinal MALTESE TERRİER yavrularımız tuvalet eğitimi almakta olup ilk PUPPY DP aşı ve parazit tedavileri yapılmıştır.

Taşıma kutusu, 2 li mama kabı, 1 kg mama, Zilli tasma ve aşı karnesi ile birlikte teslim edilecektir.

Haftanın 7 günü Sabah Saat 08 ile Gece Saat 02 arası arayabilirsiniz.

Tüm illere teslimat yapma imkanımız vardır

THY uçak kargosu ile Havaalanı bulunan Tüm illere uçak kargosu ile güvenli ve hızlı bir şekilde gönderim yapma imkanımız mevcuttur

Mevcut Irklarımız : Maltese terier, Pincher, Amerikan Cocker, Yorkshire terier, Siyah Poodle, Kahverengi Poodle, Pomerranian boo, Jack Russel Terrier, Şivava (Chihuahua) , Pug Mops, Shih-Tzu, French Buldog, Alman Kurdu, Cavalier King Charles, Sharpei, Chow Chow, Akita İnu, Labrodor Retreiwer, Rottweiller, İngiliz Bulldog, Beagle

Web Sitemiz : www.minikkopekler.com

Msn-Mail : minikkopekler@msn.com

Tel: 0544-855-49-12

0534-400-54-56

0507 188 9051

Maltese Terrier sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük;Maltese Terrieri ama sağlam yapılı bir köpektir. Alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm’e kadar uzayabilir. Renk beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3’ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Maltese Terrier ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Karakteri

Maltaese Terrier canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Maltese Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir.

Yaşam Ortamı

MaltEse Terrier apartman hayatı için idealdir. Ev içinde oldukça aktiftirler.

Egzersiz İhtiyacı

Maltese Terrier uzun park yürüyüşlerinden büyük keyif alır ve yaşlansa da uzun yıllar aktif bir köpek olarak kalır.

Bakımı

Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu da allerjik kişiler için uygun bir seçenektir.

Kökeni

Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta’nın eski adı olan “Melita” ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak Italya’da üretilmiştir. İngiltere’ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta’nın Romalı Valisi Publius, Maltese Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Maltese Terrier çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir