Seri ilan sitesi

ŞAN DERSİ

Yayın Tarihi: 28 Mart 2013 5:27


ŞAN DERSİ

Şan Teknik

Şan dersi müfredatı her yeni başlayan öğrencinin kulağı bir kontrolden geçer şan eğitimi içeriğinde diyafram kullanmayı öğrenme nefes çalışmaları uzun ses egzersizleri duyuş tek ses, çift ses, üç ses çalışmalar metronomla ritmik çalışmalar melodik çalışmalar mikrofon kullanmayla ilgili dersler branşlara göre Türk müziği ve batı müziğiyle ilgili şan çalışmaları parça çalışma repertuar oluşturma opera eğitimi için çalışmalar bünyemizde yapılmaktadır.

Nefes Ve Diyafram Kullanımı

Nefes İyi şarkı söyleyebilmek ve iyi konuşabilmek için, her şeyden önce doğru nefes alıp vermesini öğrenmek gerekir. Şarkı söyleyen kişi, ciğerlerine en çok hava dolduracak şekilde nefes almalıdır. Doğru diyafram neresi almak için, önce burnumuzdan nefes almalıyız. Diyafram nefesi, yatmakta olan bir insanın doğal nefes alış biçimidir. Sırt üstü yatarken, elimizi karnımızın üzerine koyarsak, bu hareketi rahatlıkla izleyebiliriz

Şarkı Söylerken

Şarkı söylerken, gereğinden fazla hava vermek, sesin hışırtılı ve havalı çıkmasına neden olur. Her ses için gerektiği kadar hava harcanmalıdır. Fazla hava kullanmak yüzünden, ses tellerinin kasılmaları ile ses tizleşmeleri ve ses kısılmaları meydana gelir. Bunun için başlangıçta, doğru nefes alma, ölçülü verme ve zamanında gevşemeleri iyi öğrenmek için yaptığı çalışmalar bir şarkıcıyı amacına daha çabuk ulaştırır. Şarkı söylerken, müzik cümlelerinin durumuna göre denetimle veya kaçamak nefes alınır.

EĞİTMENİMİZ KONUSUNDA DENEYİMLİ OPERA ANA SANAT DALI MEZUNUDUR

DERSLER ÖĞRENCİNİN EVİNDE BELİRLENEN GÜN VE SAATTE YAPILMAKTADIR

DOĞRU TEKNİK VE EĞİTİMLE HERKEZ GÜZEL ŞARKI SÖYLEYEBİLİR

ÜCRET KONUSUNA KAFANIZ HİÇ TAKILMASIN DERS ÜCRETLERİ SON DERECE MAKULDÜR

İLETİŞİM BİLGİLERİ: 0531 425 19 33

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir
Betboo yeni adresi