Seri ilan sitesi

ozon jeneratörü

Yayın Tarihi: 2 Mayıs 2013 7:04 | İsim: nihat hiçyılmaz | Fiyat: 350 | Telefon: 05364261394

Ozon Hakkında

Nedir?
Ozon (O3) 3 oksijen atomundan meydana gelen bir gazdır. Doğada soluduğumuz oksijen atmosferde yükseldiği zaman güneşten gelen ultraviole ışınlara maruz kaldığında ozon gazına dönüşür. Havadan daha ağır bir gaz olmasından dolayı yeryüzüne doğru alçalır. Gökgürültülü havalarda etrafımızda hissettiğimiz temizlik ve ferahlık kokusu aslında ozon gazıdır.Ozon dünyadaki en güçlü dezenfektanlardan biridir. Yaşadığımız ortamda bulunan hava veya su içerisindeki bakteri, virüs ve mikropları çok kısa sürede yok eder ve bu esnada tekrar oksijene dönüşür.

Özellikleri:
Ozon yüksek oksidasyon gücüne sahip keskin kokulu bir gazdır. Çok kuvvetli bir sterilizasyon gücüne sahip olmasının yanında oldukça da kısa bir yaşam döngüsüne sahiptir. Suda çözünmüş haldeyken 15 derece sıcaklıktaki yarılanma ömrü 30 dakikadır. Bu sebeple dezenfeksiyon amacıyla kullanıldığında doğru miktarda ozon gazının sterilize edilecek ortamda ideal zaman zarfında reaksiyona girmesi sağlanmalıdır. Genel olarak 0.1 mg/lt ile 1.5 mg/lt arasındaki ozon dozajı 1-3 dakikalık temas süresi içerisinde çoğu patojen mikroorganizayı tamamen yok etmektedir. Atıksu temizliğinde bu süre ve dozajların artırılması gerekir.
Ozon kokusu insanlar tarafından kolaylıkla hissedilir ve uzun süreli solunmamalıdır. Ozon gazı sterilizasyon özelliğinin yanında suda bulunan ağır metalleri ayrıştırıp çökertmesiyle de bilinir. Demir, mangan vb. ağır metallerin sudan alınmasında çok etkili olarak kullanılmaktadır.

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir