Seri ilan sitesi

Kudüs Turu 4 Gece 3 Gün

Yayın Tarihi: 25 Eylül 2012 3:11 | İsim: Çiçek Turizm | Fiyat: 1380 | Adres: Balabanağa mah. Ordu cd. No: 202 K:3 Laleli-Fatih | Telefon: 02125133645

4 GECE 3 TAM GÜN
Hareket Tarihi: 19 Aralık 2012 Saat 21.20

2 veya 3 kişilik odalarda ikamet edilecektir.

1. Gün (Çarşamba) : İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 18.30.’ da buluşma. İşlemler sonrası saat 21.20’ de Telaviv’ e hareket ve saat 23.20’ de varış. Kudüs’ teki otelimize transfer. Otele varış, yerleşme, kahvaltı ve geceleme.
2. Gün (Perşembe) : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah namazı sonrasında saat 08.00’ e kadar isitrahat. Saat 08.00-08.30 arası kahvaltı ve saat 09.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket (5 dk), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Daha sonra Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa’ daki öğle namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.
3. Gün (Cuma) : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de tur için dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Eriha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi. Daha sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Mescid-i Aksa’daki Cuma Namazından sonra Telaviv ve Yafa’ ya hareket (1 saat). Yafa’ da uzunca bir mola. Sultan Mahmud Camii ve Külliyesi ile Osmanlı eserleri ziyareti ve sonrasında Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.
4. Gün (C.tesi) : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.00 arası otelde kahvaltıdan sonra odalar boşaltılıp bagajlar otel lobisine indirilecek ve saat 10.00’ da el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret. Kısa bir moladan sonra Kudüs’ teki otelimize dönüş. Lobideki istirahatten sonra serbest zaman. Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otel lobisinde veda sohbeti
5. Gün (Pazar) : Saat 24.00’ de otelden ayrılış .Telaviv Havalimanına hareket. Saat 04.24’ te İstanbul’ a kalkış ve 06.25’ te varış.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler :
İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri (Sabiha Gökçen Havalimanı – Pegasus Havayolları ile)
Belirtilen Sınıf Otelde 3 Gece Kahvaltı + Akşam Yemeği Esaslı Konaklama (4.Gece konaklamasızdır)
Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri
Vize Ücreti ve İşlemleri, Seyahat Sigortası

Çiçek Turizm
02125133645
www.cicektour.com.tr

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir