Seri ilan sitesi

Koli İçi Köpük

Yayın Tarihi: 23 Ağustos 2013 6:21 | İsim: Endüstriyel Kesim | Telefon: 02163040225

Koli İçi Köpük Kesimi Nedir

Polietilen çok çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastik üründür. İsmini monomer haldeki etilenden alır. Plastik endüstrisinde ismini PE diye alır. Polietilen koli içi köpük ambalaj ürüne özel hem zarar görmesini önleyici destek hem de görünüm şıklığı sunmak için farklı malzemeler kullanılarak kesim presslerinde üretilen ambalajlama türüdür.
Özellikleri yoğunluğuna ve tipine göre değişse de, esnek yapısı, neme karşı iyi direnci ve ekonomik olması bir çok yerde kullanılabilitesini arttırmaktadır.

Uygulama Alanları
Her türlü dayanıklı – dayanıksız malzeme ve eşyanın paketlenmesinde Polietilen koli içi köpük ambalaj Kullanılabilmektedir.

Elektronik sektörüde polietilen köpük kesimi kullanımı ise daha çok nispeten pahalı bu ürünlerin taşınmasında zarar görmemesi adına yapılmaktadır.

Makine ve teçhizat paketlemede ise aynı elektronik sektöründe olduğu gibi polietilen koli içi köpük ambalaj gibi ekonomik bu ürünlerin ambalajlanmasında yer alır ve 2mm’den 100 mm’ye kadar ürüne özel tasarımlar yapılmaktadır.
Kırılacak, hassas eşya paketleme (porselen, cam, seramik, vb)
Porselen gibi süs eşyalarının alt kısımlarına 1-2 mm kalınlıkta beyaz polietilen koli içi köpükler kullanılarak hem dik durması sağlanır hem de ürünün sabitlenmesi sağlanır. Bu ürünler arkası bantlı olabilir ve ısıda da birleştirilme özelliğine sahiptir.
Promosyon sektörü
Kozmetik sektörü
Hırdavat sektöründe daha çok kesici takımların özel kaplanmasında yer alan bir üründür.
Uygulanan Malzemeler
Polietilen köpük standart
Renkli (beyaz , antrasit, kırmızı)
Kalınlık olaran 1 mm-80 mm arası işlem yapılabilir.
En olarak en fazla 1 m polietilen köpük kesimi kullanılmaktadır bu aplikasyonlarda.
Uygulanan İşlemler
Kesim
Baskı
Bantlama
Montaj
Endüstriyel Kesim olarak, müşteri isteği doğrultusunda kullanılan malzemeyi belirleyerek, gerekli çizim ve ölçülerde proje başlangıcında ilk numune onayından bitimine kadar polietilen koli içi köpük ambalaj malzemeleri sunmaktayız.

Kırmızı Polietilen koli içi köpük ambalaj ürünler, antistatik özellik göstermektedir ve özel üretime göre yapılır. Beyaz olanları ise çok farklı sektörde görmekle birlikte arkası film kaplamalı olursa şayet esneme özelliği de engellenir ve yırtılmama kazandırılır. Bu tarz aplikasyonlara yanmazlık apresi de eklenebilir ve alev geciktirme sağlanır.

Yararlanılan Kaynak için;
http://tr.wikipedia.org/wiki/Polietilen

https://www.facebook.com/EndustriyelKesim
https://twitter.com/EndKesim

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir
Betboo yeni giriş