Seri ilan sitesi

Karşıyaka Diksiyon, diksiyon Karşıyaka Karşıyaka Diksiyon Eğitimi

Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2013 5:39 | İsim: Saygın Coaching & Consulting | Fiyat: 00000 | Telefon: 0 (532) 100 11 65

Diksiyon eğitimlerimiz doğru, güzel ve etkili konuşma, görüntü, beden dili, toplumsal ve kurumsal görgü kuralları, imaj değişimi (hangi elbise ile hangi aksesuarı kullanacaksınız, hangi renkleri, hangi ortamlarda giyeceksiniz gibi konular üzerinde yapılan çalışmalardır), etkin bir ses tonu, topluluk önünde heyecanınızı kontrol altına alabilme teknikleri, özgüven geliştirme gibi eğitimler verilmektedir.

Söz, vurgu ile müzik güzelliği kazanır. Konuşma sırasında, hecelerden birinin diğerlerine göre daha baskılı, daha kuvvetli olarak söylenmesine vurgu, baskılı söylenen heceye vurgulu hece denir. Vurgu kelimenin her yerinde, ilk, orta veya son hecede olabilir. Ancak orta hece vurgusu yaygın değildir. Türkçede vurgu fonemiktir, anlam farkı yaratır. Dilin yapısı ve kelimenin anlamıyla doğrudan ilgili olan, konuşana ve kullanışa göre değişmeyen, herkes tarafından uyulması gereken vurgudur. Doğal vurguya uyulmadığı zaman dilin yapısı bozulur. Bazen de söylenmek istenenle ortaya çıkan anlam birbirinden farklı olur. Kelimedeki bir hecenin diğerlerinden daha güçlü olan vurgusuna kelime vurgusu denir.

Türkçede kelime vurgusu genellikle son hecededir, kelime yapım eki aldıkça vurgu son heceye kayar. Cümleyi oluşturan öğelerden birinin diğerlerine göre baskılı söylenmesidir. Türkçede doğal cümle vurgusu yüklem üzerindedir, ancak söylenecek sözün anlam değeri vurguyu diğer öğelere kaydırabilir.

Karşımızdaki kişinin ruh halini çözmemizi sağlar. Bunun nedeni zihin ve bedenin aynı sibernetik sistemin parçaları olmasıdır. İletişime geçtiğimiz kişiden sonuçları biz kendimiz çıkarırız. İletişimde kelime ve sesin toplamda % 45 oranı oluşturduğunu kabul edersek beden dilinin etkisi bu ikisinin toplamından bile fazladır. Burada aklınıza ‘sen sus gözlerin konuşsun’ ifadesi gelebilir. Shakespeare da bu konuda sözlerin tamamlayamadığını gözler tamamlar diyerek bizi desteklemiştir.

Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR

Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak – İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka

Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 ( karşıyaka izban metro karşısı)Karşıyaka / İZMİR

TeL : 0(232) 369 50 81 – 0(532) 100 11 65

E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com

Sitelerimiz:
www.sayginnlp.com – http://www.cemalkondu.com
http://www.izmirdiksiyonkursu.gen.tr
http://www.izmirdiksiyonkurslari.com

Karşıyaka Diksiyon, diksiyon Karşıyaka , Karşıyaka diksiyon kursu, diksiyon Eğitimi Karşıyaka , konuşma Teknikleri Karşıyaka , Karşıyaka diksiyon Sertifika, diksiyon Eğitmeni Karşıyaka , diksiyon Egzersizleri İzmir ve diksiyon Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir