Seri ilan sitesi

İzmir Karşıyaka Mental Aritmetik – YAZ TATİLİ PROGRAMI

Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2013 3:48 | İsim: Saygın Coaching & Consulting | Fiyat: 0000 | Telefon: 0 (532) 100 11 65

Mental Aritmetik Faydaları; Çocukların büyük bir kısmında matematik önyargısı ve korkusu vardır. İlköğretim yıllarında başlayan bu korku, onların tüm eğitim hayatlarında karşılarına aşılmaz bir duvar olarak çıkar. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde bu sorun meslek seçimlerini etkilemeye varan sonuçlar doğurabilir, dolayısıyla da bütün yaşamlarını etkileyebilir.
Program içeriğinde matematik klasik yöntemlerden farklı olarak imaj olgusu ile öğretilir. Ülkemizde uygulanan eğitim müfredatına uygun şekilde, matematiğin temelleri atılır. Programda, rasyonel sayılar, kareköklü sayılar, ondalık sayılar, ölçülerde birim çevirme, para hesabı problemleri gibi konular verilmektedir.
Çok karışık ve normalde bir yetişkini bile zorlayan işlemlerin okuma yazma bile bilmeyen bazı çocuklar tarafından kolaylıkla yapılıyor olması herkesi şaşırtmaktadır. Bu eğitimlerin sonucunda matematiksel işlemlerin hızlandırılmasının yanında çocukta dikkat gelişimini sağlıyor ve unutkanlığı azaltıyor. Ayrıca çocuklar negatif sayılar ile pozitif sayıların toplamını yapmayı da öğreniyorlar.
Beyin ne kadar çok kullanılırsa, beyin hücreleri arasındaki bağlar da o derecede çoğalmaktadır. Bu da, eğitime mümkün olduğunca erken yaşlarda başlamalı sonucunu çıkartmaktadır. Beynimizde ne kadar çok bağ varsa düşüncelerimiz de o derece zeki olmaktadır. Ve unutmayınız ki insan beyninin kapasitesi sınırsızdır. Ve kapasitenin artırımı için de bilgisayarlarda olduğu gibi ilave parçaya ihtiyaç yoktur.
Teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırdığı kadar zekâ ve hafızamızı olumsuz yönde etkilemektedir. Çoğumuz en yakınlarımızın bile telefon numaralarını artık hafızamızda tutmaya gerek duymuyoruz. Hesap makinemizin tuşlarına basarak hesap yaptığımızdan dolayı beynimizin bazı bölümleri atıl kalmaktadır. Mental Aritmetik eğitimi atıl kalan beyin hücrelerini uyararak gelişmelerini sağlamakta ve bu aktivite henüz gelişim döneminde olan çocuklarımızın zekâ kapasiteleri arttırmaktadır Mental Aritmetik sağlıklı bir zekâ gelişimi için önemli bir eğitim aracıdır.

3 ay içerisinde 1 yılda yapılan herşeyi öğrenmiş olacaksınız
Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR

Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak – İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka

Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR

izmir Karşıyaka mental aritmetik, mental aritmetik Karşıyaka izmir, mental aritmetik eğitimi Karşıyaka izmir, izmir Karşıyaka mental aritmetik eğitimi, Karşıyaka mental aritmetik, mental aritmetik Karşıyaka ile ilgili herseyi buradan takip edebilirsiniz.

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir