Seri ilan sitesi

Denizli Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Denizli,

Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2013 4:19 | İsim: emre şen | Fiyat: 0000 | Telefon: 0 (532) 100 11 65

DENİZLİ HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

Denizli hızlı okuma Program Hakkında Genel Bilgiler
o Anlayarak hızlı okuma Semineri Toplam 24 saat sürecek ve %25 Teorik %75 uygulama içerikli olacaktır.
o Semineri Hızlı okuma teknikleri konusunda yetkin isimlerden Sayın Cemal KONDU verecektir.
o Seminere katılanların mevcut okuma performanslarında %40 artış olması ve anlayarak okunan kelime sayısında % 300 artış olması beklenmektedir.
o Normalde bir kişinin okuma hızı 150 kelime ile 250 kelime arasındadır. Buradan yola çıkarsak minimum 600 kelime ile 750 kelime arasında bir artış olacağı söylenebilir.
o Program maksimum öğrenme stratejileri doğrultusunda en kısa sürede en fazla faydalanabileceğiniz bir formatta hazırlanmıştır.
o Program sonrası yeni becerilerin kalıcı olması için günlük uygulama yönergeleri verilecektir.
o Sadece okuma hızı artmayacak Karar vermede, olayları algılamada, sürat ve intikal yeteneğiniz de artacak.
o Seminer süresince öğrenememe ihtimalini ortadan kaldıracak bilinçaltını etkileyen araçlardan yararlanılacaktır.
o Seminere katılmadan önce konuyla ilgili bir kitap (Hızlı Okuma konusunda yayınlanmış kitaplara gidebilir)okumuş olmak seminer verimliliğini toplamda %20 arttıracaktır.
Hızlı Okumanın Tarihçesi
1940 yıllarda ABD de çıkan bu teknik başlarda uçaksavar nişancılarının hedeflerini hızlı algılayabilmeleri ihtiyacından ortaya çıktı. Önceleri gözün görme çabukluğunu, çevikliğini, atıl görme alanı (periferial alan) geliştirme çalışmaları olarak başlayan bu işlem, 1950’li yıllarda insan beyniyle ilgili bir takım bilinmezlerin çözümlenmesiyle eğitimciler tarafından, (Okuma-Göz, Okuma-Beyin ve okuma işleminde Göz-Beyin ilişkileri üzerinde çalışmaların da yoğunlaşmasıyla) Çok Hızlı Okuma tekniklerine uygulanıp sistemleştirilerek okullarda uygulanmaya başlandı. NLP ve Hipnozu eğitimlerde kullanarak çok kısa sürede sonuç alınmasını sağladı.1994 yılında M.E.B’lığının bir genelgesi ile Lise 2’lere yardımcı ders kitabı olarak kabul edildi. Şimdilerde dershane ve okullarda bu eğitim hızla yaygınlaşmaktadır.
Hızlı Algılama ve Okuma Tekniklerinin Amacı
Yavaş okumak ilkokuldan beri sistemin getirdiği öğrenme metodunun geliştirmeden ve sorgulamadan uygulamaların ve alışkanlıklarımızın sonucudur. Bu eğitimde yavaş okumaya sebep olan kabuğun çatlatılması ve bilinçaltı öğrenme tekniklerinden yararlanarak kolay uygulayabilir düzeye çıkartmayı amaçlamaktadır.

SEMİNER İÇERİĞİ
• Mevcut okuma alışkanlığınızın değerlendirilmesi ?
• Hedef Belirleme (Bu seminerin sonucunda neleri değiştirmiş olmak istersiniz?)
• Hızlı Okuma Teknikleri Neleri Kapsıyor ?
• Okuma Frenleri Nelerdir ? Nasıl Kurtuluruz ?
• Pratik Okumanın Püf Noktaları ?
• 80/20 kuralı ve hızlı anlama
• Okuma, Göz ve Beyin İlişkisi
• Ritmik Müzikle Okumak
• Sağ Beyin Beyinle Okumak (Sol beyin; ardışık, mantıksal, matematiksel, konuşma ve dil öğrenme, gibi fonksiyonlarla yükümlüdür. Sağ beyin ise; hafıza , hisler, görüntüler ve farkında olmadığımız fonksiyonları yönetir. O tümü görür, şekilleri tanır. Bu nedenle sol beyinden 100 kat daha hızlı olduğu söylenmektedir. Fakat insanlar yalnız beyinlerinin sol tarafı ile okumayı öğrenmiştir. Çünkü okuma beynin bir süreci olarak değil, konuşmanın bir gelişimi olarak öğretilmiştir. Bu nedenle kimse 100 kat daha hızlı olmayı denememiştir)
• Neden Sol Beyin Sağ Beynin Ne Yaptığını Bilmez ?
• Donanımımızı Geliştirme Alıştırmaları
• Zihni Okumaya Hazırlamak ve Konsantrasyon
• Anlama Konusunda Ustalık
• NLP Tekniklerinin Kullanılması
• Hipnomeditasyon İle Beynin Alfa Ritmine Geçmesi Dikkatini Toplama Yeteneği
• Günlük Alıştırmalar İçin Yönergeler
• Bilinçaltı Davranışı Tanımak
• Belleğinizden Yararlanmayı Öğreniniz
• Yüksek Motivasyon ve Konsantrasyonla Okumak

Daha Hızlı Okumak İçin 10 Neden ?
1. Okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmak kendinize olan güveni de artırarak başarılarınızın artmasını sağlayacaktır
2. Program, daha az zamanda daha fazla bilgiyi işleme imkanı sağladığından dolayı, okuma için harcadığınız zamanı önemli ölçüde kısaltacak veya aynı sürede çok daha fazla bilgiye sahip olma imkanı sağlayacaktır.(Yaklaşık 3 kat)
3. Dikkatinizi Daha Uzun Süre Devam Ettirebilir ve kolay sıkılmazsınız.
4. Zihninizi daha aktif kullanır ve zekanızın parladığını hissedersiniz
5. Zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanmanızı sağlayan program, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız diğer işler için zaman bulmanızı da sağlayacaktır
6. Anlamak ve hatırlamak konusunda daha donanımlı olursunuz.
7. Düşünme, Algılama, Değerlendirme, Kavrama Ve Karar Verme Hızını Artar 8)Okuma İşlevini Monotonluktan Çıkartarak, Zevkli Ve Eğlenceli Hale Getirirsiniz
8. Sbs, Ygs, Lys, Kpss, Ales Vb.. gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken hem de sınavlarda zamandan önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz
9. Bir gazeteyi ortalama 30 dakikada tamamen okuyabilirsiniz.
10. Yöneticiyseniz, önünüzdeki evrak yığınını en az 3 kat daha hızlı okuyup , değerlendirebilirsiniz. Okurken “Ne zaman bitecek?” diye düşünmek yerine, okuyacağınız diğer metinleri düşünmeye başlarsınız

10 SORUDA HIZLI OKUMA

1. 24 Saatlik bir eğitim yeterli olur mu?
Öğrenmenin amacı uygulayabilmektir. Uygulayabildiklerinizi sürdürebilmeniz içinse alışkanlık kazanmanız gerekir. 24 saat içinde okuma hızınız 3-5 kat artmış olacak ve öğrendiğiniz bilgileri uygulayabilir düzeye geleceksiniz. Alışkanlık düzeyinde kullanabilmeniz için yaklaşık her gün 30- 45 dakika kadar pratik yapmayı sürdürmeniz gerekir.
2. Öğrendiklerimi unutabilir miyim?
Öğrenilmiş olan bilgiler kullanıldıkça unutulmaz. Başlarda isteksiz ve eski alışkanlıkların baskısı altında olsanız da bir süre kullanmayı sürdürmeniz halinde. Unutmanız söz konusu değildir. Okuma yazmayı öğrenip bir süre okuduktan sonra nasıl ki okuma yazmayı unutmuyorsunuz onun gibi hızlı okumayı da unutmazsınız.
3. Başka kurumlarda verilen eğitimlerden bir farkı var mı?
Eğitim veren kuruluşlar ve eğitimciler arasında hızlı okuma eğitimlerinin belirlenmiş bir müfredatı ve eğitim kalitesi standart değildir. Kurumumuzun en önemli farkı ÖĞRETMESİDİR başka bir ifadeyle öğrenmenin gerçekleşmediği bir eğitimden katılımcının memnun olmadığını ve maddi yatırımının iadesini talep edebilir. Tüm sistemlerimiz müşteri ihtiyacını karşılama memnuniyeti sağlama üzerine kurulmuştur.
4. Hangi yaş grubundakiler daha çabuk öğrenir?
“Öğrenmenin yaşı yoktur” Anlayışı yaygın ve doğrudur. Ancak yaş ilerledikçe öğrenmeye karşı dirençlerimiz artar. Hızlı okumanın en verimli öğrenildiği yaşlar erken yaşlardır. Okuma yazmanın öğrenilip kavramların yerleştiği yaş grubu olarak 12-17 yaş grubu diyebiliriz. Üniversite öğrencilerinin de öğrenme süreçleri devam ettiği için zihinsel performansları daha güçlüdür.
5. Her şey çabuk okunur mu?
Her yazı kendi grubu içerisinde hızlı okunabilir. Belki her yazı aynı hızda okunmaz denilebilir. Önemli olan yazıyı hızlı okumak değil mesajları hızlı algılamak. Edebi bir metinle günlük gazete arasında elbette bir hız farkı olacaktır ancak her halükarda kendi kategorisinde klasik okumaya kıyasla hızlı okunabileceğini söyleyebiliriz.
6. Kursa gitmeden de öğrenilebilir mi?
Öğrenmek için mutlaka kurslara ihtiyaç yoktur. Kurslar ; katılımcı ve eğitici arasında diyalog pozitif sağlandıktan sonra ve öğrenmeyi kolaylaştıracağı motivasyonu arttıracağı muhakkaktır. Yine de öğrenmenin olmazsa olmaz şartlarından değildir.
7. Hızlı okuyup da anlayamama durumum olur mu?
Klasik okumada anlama odaklı bir hız ilişkisi kurulur. Hızlı okuma tekniklerinde hız odaklı bir anlama ilişkisi kurulur. Bu durumda anlama başlarda istenilen düzeyde olmasa da uygulanacak yöntemlerle daha hızlı anlaşılabilir düzeye çıkartılabilir. Zaten hızlı okumaktan anlaşılması gereken hızlı anlamaktır.
8. Okuma hızımızı ne kadar arttırabiliriz?
24 Saatlik bir çaba sonucunda 3-5 kat arttırılması normaldir. Daha fazla artması bu çabanın sürdürülmesi ile ilgili bir şeydir. İhtiyacınıza ve hırsınıza göre 10 kat kadar da arttırılabilir.
9.Okuma alışkanlığım yok konsantrasyonum zayıf ne önerirsiniz?
Yaygın olan bir durum. Katılımcılardan bu sınıfa girenlerden ayrı bir grup oluşturuyoruz. Önemli olan ihtiyacınızın bilincinde olmanız ve bunun için adım atmış olmanız ki seminerlerden sonra bu sorunu önemli ölçüde açacağınıza inanıyoruz.
10.Okuma hızını frenleyen en yaygın sorunlar neler?
•Kelime kelime okuma alışkanlığı
•Sık sık geri dönerek anladığından emin olmak için yapılan gereksiz davranışlar
•Daha hızlı okursa anlayamayacağı inancı
•Psikolojik nedenler
•Fiziki ortamın okumayı teşvik edici olmaması
•Kültürel alışkanlıklar ve entelektüel bilinç eksikliği
•Okurken içten seslendirerek veya dudak kıpırdatarak okumak
•Ayrıntıda oyalanmak, gereksiz yerlere takılarak ana mesajları kaçırmak
•Konsantrasyon eksikliği
•Okuma hedefleri koymamak ve zamanı kötü kullanmak

Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR
Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak – İzmir
Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C DENİZLİ
Adres : Mehmetçik Mah. 2576 Sk. No:5 Kat :1 (Emsan İÖO Karşısı) DENİZLİ
Tel : 0 (258) 213 0 999 – 0 (532) 100 11 65
E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com

Denizli Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Denizli, Denizli Anlayarak Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Eğitimi Denizli, Hızlı Okuma Teknikleri Denizli, Denizli Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni Denizli, Hızlı Okuma Egzersizleri Denizli ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir