Seri ilan sitesi

ANTALYA YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ,YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ ANTALYA

Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2013 3:55 | İsim: Saygın Coaching & Consulting | Fiyat: 00000 | Telefon: 0 (532) 100 11 65

Antalya Öğrenci Koçluğu, öğrencinin tüm yaşamı boyunca, maksimum performansa ulaşması için koç ile öğrenci arasında kurulan planlı bir gelişim sürecidir. Öğrenciler, eğitim hayatları boyunca pek çok dersle uğraşıp, verimli olmaya çalışmaktadırlar. Sorunlarının sebeplerini bilseler de çoğu zaman başarıya, hedefe giden yolda istedikleri sonuçları alamamaktadırlar. Genelde nereden başlamaları gerektiğini bilmemekte, ne yöne gidecekleri konusunda kararsız kalmakta, eyleme geçmeyi erteleyebilmektedirler. Bu durum da performanslarının istedikleri düzeyde olmalarını engellemektedir.

Antalya Öğrenci koçluğu ile, çocuklarınızın sorumluk sahibi, hedef ve vizyonu olan, ne istediğini bilerek kararlar verebilen, sağlıklı, yaratıcı, özgüvenli, zamanını etkin kullanmayı bilen, kendi isteği ve çabası ile somut başarılara adım atabilen, duygularının ve davranışlarının nedenlerini anlayarak çevresindekilerle ve ailesiyle iletişimi olumlu olan , stresini yönetebilen, yapmak istediğine odaklanıp konsantre olabilen, etkili çalışma tekniklerini kullanmayı bilen bireyler haline gelmeleri sağlanmaktadır.

Her birey başarılı olmak hayallerini gerçekleştirmek ister. Başarılı olmak için, açık, net ve ulaşılabilir hedefler belirlemeli, belirlenen hedeflere odaklanmalı ve hedefleri gerçekleştirmek için azimli olunmalıdır. Hedef belirlemeden başarılı olmak zordur.

Hedefini belirlemiş olmak bir ayrıcalıktır. Yaşam anlamlı hale gelir. Hedef belirlemek kolay bir iş değildir. Hedefinizi belirlediğinizde, sizi boğan sisler dağılıverir. Güneşin pırıl, pırıl aydınlattığı bir yolda yürüyüşe çıkmaktır.

Öğrencinin, içsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur. Hedefe ulaşmanın tek yolu eyleme geçmektir. Öğrencileri eyleme yönelterek onları durduran, engelleyen unsurları ayıklayarak mücadele güçlerini arttıran bir yöntem olarak uygulanacak Öğrenci Koçluğu seanslarından öğrenciler kendilerine yönelik daha çok bilgiyle; duygusal ve sosyal zekalarıyla da tanışmış olarak ayrılacaklardır.

Antalya Öğrenci Koçluğunun Faydaları;

• İstediğiniz hedefe kolay ulaşmanızı sağlar.

• Ders çalışma isteğinde kalıcı bir değişim sağlar.

• Ağır ders çalışma yükünden ve temposundan kurtulmanızı sağlar.

• Dikkkat ve konsantrasyonda belirgin bir artış sağlar.

• Gelecek planlamasında etkili karar vermenizi sağlar.

• Tüm derslere yönelik uygulamalı ve soru çözümlü olarak hızlı ve kolay öğrenme tekniğini verir.

• Dinlenmek ve eğlenmek için daha geniş zaman sağlar.

• Öğrenme, Dikkat ve Muhakeme gibi alanlarda belirgin bir gelişim sağlar.

• Okuma ve anlama hızınızı 3, 4, 5, kat artırır.

• Çabuk unutma ve sık sık tekrar etme problemlerini ortadan kaldırır.

• İnanılmaz bir özgüven ve rahatlık sağlar.

Antalya Öğrenci Koçluğu Hizmet Programının Amacı:

Programın amacı; bireyi mevcut durumundan istediği duruma ulaştırmaktır. Ayrıca kişinin kendi mükemmelliğine ulaşmasını sağlar. Eğitimin temel hedefi anlama, dikkat, odaklanma, konsantrasyon, heyecanla baş etme, kendi programını hazırlama ve hayatın sorumluluğunu alma gibi birçok beceriyi en etkin şekilde gelişmeyi hedeflemektedir.

Antalya Öğrenci Koçluğu Programının Türü

Bireysel bir koçluk programıdır.

Antalya Öğrenci Koçluğu Hizmet Programına Kimler Katılabilir?

SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES, KPDS ve diğer sınavlara hazırlanan tüm öğrenciler; okul başarı oranlarını yükseltmeyi düşünen öğrenciler; iç disiplin, odaklanamama, motivasyon ve özgüven eksikliği duyan öğrenciler; konsantrasyon, zihinsel rahatlama, hedefe yönlenme ihtiyacı duyan tüm öğrenciler; hiçbir sorunu olmayan ve kendini aşmak isteyen her öğrenci; ilk öğretimden yüksek lisans öğrencilerine kadar tüm öğrenciler katılabilir.

Antalya Öğrenci Koçluğu Hizmet Programının Süresi:

Öğrenci koçluğu programı; bireysel olarak uygulanmaktadır. Ön görüşme sırasında belirlenen hedefler doğrultusunda süresi belirlenir.

Antalya Öğrenci Koçluğu Hizmet Programının Süreci:

Öncelikle katılımcılar, ön görüşmeye alınır. Öğrenci hedeflerine ulaşması yönünde çalışmalar yapılır.

Antalya Öğrenci Koçluğu Sertifika Program Yöneticileri

bünyesindeki Öğrenci Koçları, öğrencilik hayatının nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle Türk eğitim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Saygın Coaching & Consulting tarafından eğitim dünyasının en önemli aktörlerinden olan “öğrencileri” daha profesyonel hale getirmeyi hedefleyen bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçlarını saptayan koçlar yetiştirilir. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanlar da bulunmaktadır.

Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR

Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak – İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka

Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR

TeL : 0(232) 369 50 81 – 0(532) 100 11 65

Saygın C & C ANTALYA

Adres : Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Pasaport Pizza Üstü, Muratpaşa, ANTALYA

Tel : 0(242) 323 73 15 0(505) 445 15 31

Saygın C & C DENİZLİ

Adres : Mehmetçik Mah. 2576 Sk. No:5 Kat :1 (Emsan İÖO Karşısı) DENİZLİ

Tel : 0 (258) 213 0 999 – 0 (532) 100 11 65

Saygın C & C MUĞLA
Adres: Orhaniye Mah. İsmet Çatak Cad. Özman İşhanı Kat:3 No:8 Vergi Dairesi Karşısı, Hastane Yolu Üzeri muğla
Tel : 0(252) 213 00 98

Antalya Öğrenci Koçluğu eğitimi, Öğrenci Koçluğu eğitimi Antalya Öğrenci Koçluğu eğitimi, Öğrenci Koçluğu eğitimi Antalya Öğrenci Koçluğu eğitimi, Öğrenci Koçluğu eğitimi Antalya, Antalya Öğrenci Koçluğu kursu, Öğrenci Koçluğu kursları Antalya, öğrenci koçu arıyorum,öğrenci koçu Antalya, öğrenci koçu nasıl olunur,öğrenci koçluğu sertifikası Antalya ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir