Seri ilan sitesi

656.000 TL, 2.Dereceden Tarihi Eser, Tamamen Yenilenmiş, Kariye Müzesi 50 Metre

Yayın Tarihi: 14 Temmuz 2013 4:29


656.000 TL, 2.Dereceden Tarihi Eser, Tamamen Yenilenmiş, Kariye Müzesi 50 Metre

Yapı;2.dereceden cumbalı tarihi bir eser niteliğindedir, 2.5 kattan oluşmaktadır.Anıtlar Kurulu ve Koruma Kurulu kararıyla tamamen restore edilmiştir ve aslına uygundur.Yani;bina komple sıfırlanmıştır, ek onarım yapılan bir yapı değildir.Yenilenirken;ahşap olan yerler tekrardan ahşap yapıldı, ytong kullanıldı, kiriş ve kolonlarda ise demir kullanıldı.Sağ ve sol duvarlara ise dokunulmadı, ateştuğladır.Tavan ve zemin tamamen ahşap, sarıçam kullanıldı, ıslak zeminler ise mermerdir.Aynı zamanda pencereler de ahşap ve ısıcamdır, doğalgaz kombi mevcuttur.

Yapı 2.dereceden tarihi eser olduğu için yıllık emlak vergisi ya da alım-satım vergisi yoktur. Bina;tarihi yarımada içindedir ( suriçi ) ve tarihi bir dokusu vardır.Kariye Müzesi’ne sadece 50 metre uzaklıktadır ve pencereden rahatça görülmektedir.Dolayısıyla;apart ya da butik otel vb turistik amaçlı kullanıma uygundur.

Yapı tam olarak; 2 mutfak + 2 yatak odası + 1 oturma odası + 2 banyo + büyük bir bahçeden oluşmaktadır.Ayrıca küçük bir sığınağı vardır.

Bulunduğu konum;sakinlik, sessizlik, tarihi mekanlarla dolu bir yerdir.82m2 taban alanı vardır, 60m2 üzerine 2 kattır, çatı katı da yaklaşık 10 m2 dir ve ev toplamda 130 m2’dir.Ayrıca 22 m2 bahçesi vardır.Çatı katında bulunan odanın penceresi yoktur ancak sizin isteğinize göre değiştirmek mümkündür. Otopark sorunu da yoktur, evin önü size aittir.

Alt katta 1 tane yatak odası + mutfak + bahçe + banyo vardır.

Orta katta cumbalı oturma odası + mutfak + 1 yatak odası + ebeveyn

banyosu vardır.Çatı katında ise 1 tane odası vardır.

Evin en önemli 3 özelliğini yazacak olursak;2.dereceden aslına uygun restore edilmiş bir tarihi eser oluşu, Kariye Müzesi’ne 50 metre kadar yakın oluşu ve tarihi yarımada içerisinde oluşudur.

Eğer objektif bir bakış açısıyla yazmak gerekirse;bu yapıyı almak uzun soluklu kazançlı olacaktır çünkü hem 2.dereceden tarihi bir eserdir hem de Kariye Müzesi’ne çok yakındır, dolayısıyla ilerde turizm amaçlı kullanımında önü açıktır.Çevreyi düşünecek olursanız;İstanbul’un ilk yerleşim bölgesi olması sebebiyle eski, tarihi bir dokuya sahiptir ve boş arazi sıkıntısı vardır.Yeni binalar çok pahalıdır;örneğin Sulukule yeni haliyle 900.000 TL civarı fiyatlardan alıcı bulmaktadır, bunu siz de araştırabilirsiniz.Böyle boş arazi sıkıntısı olan yerlerde de takdir edersiniz ki;değer kazanma daha hızlı bir şekilde olmaktadır.

Ev kredilerinin çok düşük olduğu bir zamanda böyle bir yatırım yapmak kazançlıdır, en risksiz yatırımlar arasındadır, sonuçta mülk sahibi oluyorsunuz. Daireyi yatırım amacıyla almayı düşünüyorsanız;turistlere, yabancı müşterilere de kiralamak mümkündür.

Fiyat 340.000 $ ya da 656.000 TL’dir, döviz kuru 1.93 TL’den hesaplanmıştır.

Karşılıklı bir uzlaşmaya varılırsa;evi olduğu gibi mobilyalarla bırakmak da mümkündür.

Eğer ilan ile ilgileniyorsanız;diğer detayları konuşmak mümkündür.Ayrıca;pazarlık sünnettir, ciddi alıcılar iletişime geçebilir ve küçük bir miktarda pazarlığımız söz konusu olabilir.

Teşekkürler

Hatalı veya uygunsuz ilan bildir

İlan sahibine ulaş
Copyright © EPAY A.Ş. Telif Hakları EPAY A.Ş.'ye Aittir